Magyar kereskedelmi csarnok
Magyarországon a kereskedelmi ügy szellemi és anyagi
érdekeinek előmozdítása céljából alakult egyesület. 1870. a Pesti
Lloyd-társaságnak, különösen, a kézműáru-kereskedelemhez tartozó, több tagja
kilépett és egy önálló egyesületet alapított Pesti kereskedelmi csarnok név
alatt. 1879. egyesült a magyar országos kereskedelmi egyesülettel és akkor
vette fel a mostani cimét. Folytonos éber figyelemmel kisérte a kereskedelmet
érintő összes ügyeket és nem egyszer tett a kereskedelemnek jó szolgálatot
szakvéleményével. Különösen a hitelezői védegyesület megalapításával szolgált
tagjainak. 1896. ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját, mely alkalomból
Schreger Jakab dr. titkár kiadta a M. 25 éves történetének monográfiáját.
Forrás: Pallas Nagylexikon
Maradjon online a Kislexikonnal Mobilon és Tableten is
|