Osztályozó értekezlet
oktatás
Az egy osztályban tanító ped.-ok félévi és tanév végi értekezlete, amelyen döntenek a tanulók magatartási és szorgalmi jegyeiről, számba veszik a szaktárgyakban kapott tanári minősítéseket. Ez utóbbiak megállapítása a szaktanár tv.-ben biztosított joga. Az osztályozó értekezlet alkalom arra, hogy az osztályfőnök tájékoztatása, valamint az elért eredmények alapján megvitassák az oszt. és minden egyes tanuló magatartásában, tanulmányi teljesítményében bekövetkezett változásokat, kialakítsák álláspontjukat arról, milyen javaslatokat tesznek a félévi és a tanévzáró nevelőtestületi értekezleten a hatékonyabb munka érdekében.
Mezei Gyula
Maradjon online a Kislexikonnal Mobilon és Tableten is
|